Receptai

 

Forumas : Šventinis stalas

Ar svarbu, ką valgyti per šv. Velykas? Šv. Velykos turi senas tradicijas, papročius ir, žinoma, tik joms skirtus patiekalus. Bet ar niekas nepasikeitė? Ar mes vis dar stengiamės pagaminti tai, ką gamino mūsų seneliai? Išvis ar žinome apie tuos patiekalus? Ir ar yra svarbu, ką valgyti? Gal, pavyzdžiui, pica ar sušiai lietuviškam šv. Velykų stalui taip pat kuo puikiausiai tiktų? Ką apie tai manote? Ką per šv. Velykas valgote ir gaminate Jūs?
Autorius Žinutė
 • 2011 04 19 02:07
  ingaite
  O mes Velykų kažkaip nesureikšminam. Iškepam kokį pyragą ar netikrą zuikį ir tiek;) Anksčiau kartais dar dažydavom kiaušinius, dabar net ir to nedarom. Graži, aišku, šventė, bet mes tiesiog neturim tokių tradicijų... Tai jeigu tingu, nemanau, kad blogai ir kokią picą užsisakyti;)
 • 2011 04 19 10:46
  slenkste
  Na, be marguciu Velyku stalo tai tikrai neisivaizduoju. Mes dar visada kepame dideli pyraga - su varske ir uogiene, bandeles, gaminame koki nors patiekala is mesos. Gal jie ir nera tradiciniai Velyku patiekalai, bet bent jau lietuviski. Kazkaip nenoreciau per Velykas valgyti nei jokiu lazaniju, nei susiu, nei picu...
 • 2011 04 20 09:55
  slenkste
  Nedazot kiausiniu? Keista net. Mes bent po viena kiekvienam seimos nariui... Ir i svecius nesames. Juk reikia grazias tradicijas islaikyti. O ir siaip gi smagu... Visi kartu marginame, ziurime, kieno graziausias bus. As visai neseniai dar ir su vasku dazyt ismokau. Man tik labai nepatinka lipdukais apklijuoti. Tada jau geriau isvis be marguciu.
 • 2012 03 25 08:22
  nerimstanti
  Jungiuosi ir aš į pokalbį. Na jau tikrai, kokios velykos be margučių?... Tada jau ir šventės pojūčio nėr. Bet ne visiem skiepijamos tėvų tos tradicijos... Oš iaip mūsų šeimai tai labai laukiama šventė. Juk pagaliau žiema baigės. O ir tie margučiai taip nuotaiką skaidrina...Kepame ,,zuikius"|, vištieną, naminį pyragą būtinai, o prie margučių dar tokį firminį padažiuką močiutė visad daro iš majonezo, krienų, grietinėlės, svogūnų laiškų ir prieskonių. Skanumėlis...
Rašyti naują žinutę